נגישות אתר האינטרנט
יש לך שאלה?
עמוד הבית

איקאה והקהילהאחריות סביבתיתהרשימה שלעולם אינה נגמרת

עמוד הבית


אריזות שטוחות
אנחנו לא מתכננים אריזות שטוחות כדי למכור יותר, אבל כדי לחסוך יותר. אריזות שטוחות חוסכות במקום במשאיות ההובלה ומפחיתות את מספר המשלוחים ובכך מפחיתות את פליטת הגזים. גם השימוש שלנו באריזות מחומרים ממוחזרים, המצריך שימוש במעט חומר גלם, עוזר. הקרטון החום הוא אחד החברים הכי טובים שלנו - הוא חוסך בעלויות ותורם לאיכות הסביבה.
הקוד האתי שלנו
יש דברים שעליהם אי אפשר להתפשר - בטיחות, כבוד לאנשים בכל הגילאים, הסביבה, אנחנו קוראים לזה IWAY (The IKEA Way – הדרך של איקאה לרכישת מוצרים, חומרים ושירותים). זה קוד ההתנהגות שלנו, והוא מציין את דרישות המינימום שלנו מהספקים שלנו. הוא גם מתאר למה הם יכולים לצפות מאיתנו בתמורה. IWAY כולל אפס סובלנות כלפי העסקת ילדים ועבודות כפייה; תנאי עבודה בטוחים, בריאים, ציות לחוקים המקומיים; שימוש עם חומרים כימיים - ועוד.
באיקאה, העובדים שלנו נמצאים לעתים קרובות במפעלים של הספקים שלנו, על מנת להבטיח כי הדרישות שלנו ייענו. אנחנו עובדים כדי לעודד ולתמוך בספקים לקחת אחריות מוגברת בעצמם. מאז השקנו את IWAY בשנת 2000, ראינו התפתחות חיובית מתמשכת - יותר מ -100,000 שיפורים נעשו עד כה!
עושים יותר מפחות
מעצבי איקאה מאמינים בפילוסופיה של "יותר מפחות". החל ביצירת תג המחיר של המוצר קודם כל, דרך בחיפוש פתרונות עיצוב וחידושים לשימוש בחומרים ומשאבים באופן אופטימלי וידידותי לסביבה, וכלה בשרשרת האספקה. סדרות  MICKE ו STUVA  שלנו-העשויות סיבית הן שתי דוגמאות טובות שהעיצוב ממזער את השימוש במשאבים והופך את המוצר קל לטיפול ולהובלה.
עץ עבור מוצרי איקאה
באיקאה לא משתמשים בעצים כרותים באופן בלתי חוקי, או עצים מיערות טבעיים בשלמותם. אנחנו עובדים עם ספקי העץ שלנו כדי לשפר את יכולתם להתחקות אחר המקור של העץ בו הם משתמשים - דרישה עבור כל הספקים שלנו לעץ מלא.
 
המטרה ארוכת הטווח שלנו היא שכל מוצרי העץ באיקאה יגיעו מיערות המיועדים לכריתה והמנוהלים באחריות סביבתית. (-Forest Stewardship Council-FSC) הוא התקן היחיד עד כה הנתמך על ידי איקאה. יש לנו גם מומחי יערנות משלנו בשטח, תפקידם להודיע, לחלוק ידע,  להתחקות אחר מקור העצים  עצים של הספקים. איקאה עובדת יחד עם ה-WWF כדי לקדם ייעור אחראי ולהילחם בכריתה בלתי חוקית.

מניעת עבודת ילדים
איקאה אינה מקבלת עבודת ילדים ואנחנו עובדים באופן פעיל כדי למנוע את זה. כל הספקים של איקאה וקבלני המשנה חייבים לציית לקוד של איקאה בנוגע לעבודת ילדים: The IKEA Way למניעת עבודת ילדים. הקוד קובע כי כל פעולה חייבת להיות למען טובת הילד. איקאה גם תומכת בפרויקטים למען זכויות הילד עם יוניצ"ף.

קטלוג איקאה
עברנו לפורמט קומפקטי חדש עבור הקטלוג של איקאה, כדי להפחית את צריכת הנייר ולחתוך בעלויות ההובלה. הבונוס: פליטת CO2 לכל עותק תהיה נמוכה יותר עם פורמט הקטלוג החדש והיעיל.

קטלוג איקאה היה הפרסום הראשון מהגדולים בעולם שמודפס על נייר נטול  כלור. טכנולוגיית הלבנת הנייר התפתחה והיום אנו יודעים כי החומר המזיק בתהליך ההלבנה הוא כלור. בשל כך, אנו משתמשים בניירות בשני סוגי נייר TCF ו ECF על מנת לא לערב כלור.

סדרת NORDEN
סדרת NORDEN שולחנות ליבנה הם דוגמה מצוינת לאופן בו איקאה מצליחה לנצל בצורה האופטימאלית כל בול עץ.
בשנת 1998, הייתה כנראה הפעם הראשונה בה מישהו חשב לייצר רהיטים מהחלק העליון של עץ הליבנה במקום לשרוף אותו כעצי הסקה או לשחוק אותו לייצור סיבית.

שבבית דחוסה חדשה
בשנת 1997, פיתחה איקאה סוג חדש של שבבית דחוסה. עם חומר חדש זה, השימוש בחומר הגלם ירד ב 85,816 טון. מדי שנה, זה הביא ל 2800 משאיות פחות להובלה ולטיפול קל יותר בסחורה בשל המשקל הנמוך יותר וצמצום העלויות והמחיר ללקוח.

ללא מבהירים אופטיים
המדיניות שלנו באיקאה היא לא להשתמש במבהירים אופטיים במוצרי הטקסטיל שלנו. בנוסף, מוצרי איקאה לא מכילים חומרים מסוכנים, ואנחנו תמיד מנסים למזער את השימוש בכימיקלים בתהליכי הייצור. במידת האפשר, אנו מיישמים את הדרישות המחמירות ביותר בנושאי בריאות ובטיחות בכל השווקים שלנו.

ספת EKTORP
מאז השקתה בשנת 1996, הפכו ספות EKTORP להיות אחד המוצרים הפופולאריים ביותר של איקאה. הם גם הנפחיים ביותר, מה שהופך אותם לאתגר להובלה ולאחסון בצורה חסכונית וידידותית לסביבה.
לאחרונה הפכנו את EKTORP למוצר המורכב ע"י הלקוח, מה שאומר שהמוצר יכול להיות ארוז בצורה המפחית את הנפח שלו להובלה ולאחסון כמעט בחצי. עם שינוי זה, כל משטח של ספות EKTORP מכיל כפליים ספות, מה שהוריד משמעותית את עלויות ההובלה ופליטת הגזים.

סדרת MICKE
MICKE הוא אחד המוצרים האחרונים של איקאה העשוי מסגרות מבוססות עץ מלא, ממולאות בנייר  ממוחזר במבנה חלת דבש, שנבחר בשל עוצמתו וקשיחותו.לייצור סדרת MICKE משתמשים בפחות חומר גלם והוא גם יותר קל ולכן קל יותר להובלה, ובסופו של דבר, גם עבור הלקוחות שלנו.


 

לוח על פסים
סדרת STUVA מורכב מלוח על פסים (BOS), חומר חזק וקל המשתמשת בטכניקת ייצור יעילה מאוד. כמו בסדרת MICKE, יש לו מילוי נייר בצורת חלת דבש, אבל טכניקת הייצור שלו הוא אפילו יותר יעילה. שתי רצועות ארוכות של לוח או MDF הם מונחים על יריעות fiberboard של 250X500 ס"מ ונייר המילוי ממוקם בין הרצועות ומעל עם עוד שכבה דקה של לוח. אז נחתכת הצורה הסופית של המוצר ומצופה בלכה.
מנקודת המבט של הובלה ושימוש בחומרי גלם, זה הרבה יותר יעיל וחסכוני.

העמסה באמצעות אדנים
הפטנט של איקאה להערמת סחורה הוא אלטרנטיבה חכמה למשטחי העץ המסורתיים. במקום הפלטפורמה הנוקשה של המשטח, האדנים הם גמישים, מתרחבים ומתאימים עצמם  לגודל המטען. אדני ההעמסה עשויים פלסטיק פוליפרופילן  הממוחזר ברציפות והופך לאדנים חדשים. גודלם מותאם למידות המכולות, וכך גם יכול להיות מטופלו בקלות ע"י  מלגזות. בזכות משקל האדנים הנמוך, המכולות יכולות להטען בשני טון סחורות יותר מאשר עם משטחי עץ הכבדים.

סדרת DVALA
 הכותנה במצעים מסדרת DVALA גדלה באופן בר קיימא יותר, תוך שימוש מופחת במים, דשנים כימיים וחומרי הדברה. לא רק זה, הבד ארוג מ 15% פחות כותנה, אבל עדיין מרגיש טוב בדיוק כמו מצעים דומים.

בתי ספר למגדלי הכותנה
איקאה פועלת להקמת והפעלת בתי ספר שדה בפקיסטן והודו. ללימוד מגדלי הכותנה כיצד להשתמש במים בצורה יעילה יותר וכיצד לטפל בחומרי הדברה חיוניים ודשנים מלאכותיים בדרכים שהן בטוחות יותר עבור בני האדם והסביבה.
בתי הספר יצרו תוצאות חיוביות עבור ייצור הכותנה- בפקיסטן השימוש הממוצע בחומרי הדברה ירד ב 50%,  השימוש בדשנים ירד ב 30% והשימוש במים ירד ב 50%. החקלאים בבתי הספר של איקאה מהווים השראה לאחרים, ומפיצים שיטות חקלאיות טובות יותר מאיכר לאיכר.

מלגות ללימודי יערנות
החל משנת 2001, מממנת איקאה מלגות עבור סטודנטים מרוסיה, פולין, לטביה, אסטוניה וליטא, ללימודי ייעור בר קיימא באוניברסיטה השוודית לחקלאות ולמדע. המלגה זמינה עבור סטודנטים מדי שנה.

טכנולוגיית LED
מנורת STRANNE היא אחת המנורות הפופולאריות ביותר שלנו, כבר שנים רבות. עכשיו עדכנו אותה לכלול טכנולוגיית LED, אשר מפחיתה את צריכת האנרגיה של המנורה.

LED היא טכנולוגיה העובדת בשיטת Light Emitting Diode והיא גרמה מהפכה בגלל היתרונות הרבים שלה  לסביבה בהפחתת צריכת האנרגיה. למנורת LED STRANNE החדשה יש אורך חיים של 25,000 שעות ואף יותר וצריכת אנרגיה נמוכה משמעותית מקודמתה.

פרויקט הצעצועים הרכים למען יוניסף
הפרויקט השנתי "5 ₪ שווים המון", פעיל מדי שנה בחודשים נובמבר ודצמבר בחנויות איקאה ברחבי העולם. איקאה תורמת 5 ₪ מכל צעצוע רך שנמכר ל UNICEF לטובת פרויקטים חינוכיים למען ילדים. מאז השקתו בשנת 2003, ההכנסות מן הקמפיין הזה יש הסתכמו ב
 € 23,700,000 בכל העולם המשמים לתמיכה בלמעלה מ 50 פרויקטים ב 25 מדינות.

פלסטיק ממוחזר
האם חשבתם פעם כי בקבוקי פלסטיק ישנים יכולים להפוך למשהו כה חכם ומעוצב? סלי אשפה PLUGGIS עשויים 100% פלסטיק ממוחזר.

כיסאות מסתובבים עם בסיס רגלי כוכב
בסיס רגלי הכוכב שלנו הוא חידוש ענק, המאפשר לנו להפסיק להוביל את האוויר הרב הכלוא בדרך כלל באריזות של כסאות משרדיים. כסאות VERKSAM המסתובבים הם בין הראשונים שהושקו מחדש עם מערכת בסיס בצורת כוכב. הבסיס מורכב באמצעות חיבור חמש הרגליים יחד למרכז. זה מהיר וקל עבור הלקוח והכיסא פשוט יציב. בנוסף, מספר כסאות VERKSAM בכל מכולה כמעט הוכפל מה שהפחית כמובן את פליטת .CO2 בקרוב המון כסאות משרדיים יתגלגלו בעקבות VERKSAM .

סדרת KASSETT 
קופסאות הקטלוג KASSETT עשויות 80% נייר ממוחזר ומגיע ללקוחות שלנו מקופל שטוח. משמעות הדבר, הטענת משטחים נוספים לכל משאית, פחות פגיעה בסביבה ומחיר טוב יותר. כל משטח מחזיק כעת פי חמש קופסאות KASSETT . פליטת CO2 להובלה ירדה אף היא ב 75%.

תרומת מנורות סולאריות
עבור כל מנורת SUNNAN הנמכרת, איקאה תורמת מנורה כזו ל UNICEF לילדים בהודו ופקיסטן כדי לסייע להם לשחק, לקרוא, לכתוב וללמוד אחרי חשכה. עד כה, למעלה מ 500,000 מנורות כבר נתרמו.

מנורות SUNNAN משלבות טכנולוגיית LED לצריכת אנרגיה נמוכה עם לוחות תאים סולריים. מאז אין צורך בחשמל, ניתן להשתמש בהן בכל מקום. פשוט ממקמים את המנורה 9-12 שעות בשמש ומקבלים שלוש שעות של אור מהמנורה.

ברזים לחסכון במים
בברזי RINGSKÄR ניתן לכוונן את עוצמת זרם המים, כך שניתן  למזער את בזבוז המים. רוב הברזים באיקאה מצוידים במערכת Pressure Compensating Aerator (PCA), אשר יש לה את היכולת לצמצם את צריכת המים  בעד 30%.

איסור השימוש בגזי CFC ו  HCFC 
 בשנת 1992 איקאה אסרה את השימוש בפריאון (CFCs) ו HCFCs בתהליך הייצור של המוצרים.
חומרים אלה נמצאה להם השפעה חמורה על שכבת האוזון.

מוצרי מיון פסולת

DIMPA  & RETUR  הן מערכות פשוטות למיון פסולת, המסייעות לארגן ולמחזר ביעילות רבה יותר. DIMPA  & RETUR  מגיעה עם פחים קלים לניקוי עם שקיות למיון פסולת. המערכות זמינות במגוון מידות ומיועדות לסוגים שונים של פסולת ביתית - מבקבוקי זכוכית ועד עיתונים וסוללות.

נורות חוסכות אנרגיה
נורות SPARSAM הן אלטרנטיבה מצוינת לצריכת אנרגיה נמוכה על פני נורות הלהט המסורתיות. הן עשויות אמלגם ולא כספית נוזלית המסוכנת לבריאות. הן מחזיקות עד פי עשרה יותר וצריכת האנרגיה שלהן מופחתת ב 80%. נורה אחת של 20-וואט מספקת אור כמו נורת ליבון של 100 וואט, מבלי להתחמם כמעט.
איקאה עברה לשימוש בנורות ידידותיות יותר לסביבה החל מ 1 ספטמבר 2010

שותפים עם ה- WWF
איקאה ו- World Wildlife Fund עובדות יחד כדי להילחם בכריתת יערות בלתי חוקית והגדלת הזמינות של עץ מיערות הנכרתים ומנוהלים באחריות סביבתית.
שיתוף הפעולה, אשר החל בשנת 2002, תרם להכפלת כמות שטחי היערות המפוקחים בסין. הוא סייע להגדיל את שטחי היערות המפוקחים ברוסיה מ -3.3 מיליון ל כ 20 מיליון דונם - מה שהפך אות למדינה השנייה בגודלה בעולם לפי שטחי יערות מוסמכים.

העצמת נשים
במהלך 2009-2013, פועלת התוכנית להעצמת נשים ב 'חגורת השטיחים' בהודו לשיפור הכח החברתי, כלכלי ופוליטי של 50,000 נשים ב -500 כפרים ב Uttar Pradesh, הודו. שם איקאה ויוניסף נוכחות כבר משנת 2000 כדי לעקור מהשורש את הבעיה של עבודת ילדים.
שיתוף פעולה זה בין איקאה ויוזמת תוכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP) תעודד את הנשים להפוך ליזמיות, לתרום באופן משמעותי להכנסות משק הבית שלהן וכן לחיזוק המודעות המשפטית והשתתפות בהחלטות פוליטיות מקומיות.

כוסות ומראות מזכוכית נטולת עופרת
בשנת 1994, הפסקנו למכור כוסות זכוכית המכילות עופרת. כמו כן, איקאה היא אחת החברות המובילות בעולם במגוון המראות נטולות עופרת.
ויתרון נוסף: במראות נטולות העופרת,ההשתקפות שלך ברורה יותר, כיון שלמראות נטולות עופרת יש תכונות השתקפות משופרות!

ללא פורמלדהיד
פורמלדהיד הוא חומר כימי נפוץ שנמצא למשל  בפירות, מים ועץ, אבל גם יכול להיות מוסף באמצעות תהליכים תעשייתיים. לטובת הבריאות, אנו מקפידים למלא אחר הדרישות הקפדניות של פליטת פורמלדהיד מן הרהיטים. אנו שואפים כי רמת פליטת הפורמלדהיד מרהיטי איקאה תהיה זהה לרמות הפליטה בחורש טבעי.
קודם כל הפסקנו את השימוש בלכה המבוססת על  פורמלדהיד (1993) במוצרים שלנו. שנית, הסרנו את הפורמלדהיד מהדבק המשמש למשטחים בציפוי  הרהיטים.
במעמד למחשב הנייד DAVE, למשל, משטח תרם לירידה בפליטת הפורמלדהיד בכמעט 40% בשנים האחרונות. הרמות כיום נמוכות משמעותית אפילו מדרישות האיחוד האירופי.
פרויקטים לשינוי האקלים
איקאה משתפת פעולה עם ה-WWF World Wildlife) Fund) בפרויקטים שנועדו להקטין את ההשפעה על האקלים.
לדוגמה: איקאה ו-WWF - יחד עם ספקים נבחרים בפולין, שוודיה וסין - יוצרים casebook של דוגמאות טובות, מהן הספקים יכולים לחסוך כסף, אנרגיה ולהישען פחות על דלק מאובנים לשם ייצור, חימום וקירור.
כמו כן, אנו מבצעים מחקרים וניסויים בבריטניה, סין וארצות הברית במטרה לקדם מצבים של תחבורה בת קיימא בשיתוף עם הרשויות המקומיות, עסקים וארגונים. את הלמידה והתוצאות נוכל להרחיב אחר כך לשווקים נוספים.
שימוש בפסולת
באיקאה, אנו שונאים בזבוז!
זו הסיבה שאנחנו רוצים לנצל כל שארית מייצור מוצר אחד, לטובת ייצור חומר גלם למוצר אחר. כרית LUSY BLOM היא דוגמה טובה לכך. היא מלאה בשאריות מייצור שמיכות הטלאים של  איקאה. כך אנו בטוחים שהיא מלאה בתוכן בטוח ובריא, כמו גם עושים שימוש בחומר שאחרת היה מבוזבז.
עצי הערמונים בפולין
עצי הערמון בפולין נמצאים בסכנת הכחדה חמורה עקב "ohridella Cameraria" החרק, אשר הורס את העצים. איקאה הצטרפה לפרויקט ההצלה של העצים בפולין לפני שנתיים, הפרויקט מתאם איסוף של ערמונים שנפלו על ידי ילדים, בתי ספר, גני ילדים, לקוחות איקאה ועמיתים לעבודה בכל סתיו. הערמונים שנאספו נמכרים והרווחים מועברים לחברת תרופות לטובת רכישת זריקות הדברה עבור העצים.
הודות למעורבותה של איקאה, הפרויקט הפך פופולארי מאוד, ובשנת 2008 נאספו כמעט 40 טונות של ערמונים. 372 עצים כבר טופלו על ידי זריקות ואלפי עצים נוספים טופלו ללא זריקות, באמצעות  שריפת העלים הנגועים.

פחות נסיעות עסקיות
באיקאה אנו פועלים לצמצום נסיעות עסקיות באמצעות פתרונות טכניים כגון אינטרנט ווידאו, שיחות ועידה וטלפון. זה נועד להפחית עלויות, להקטין את ההשפעה הסביבתית ולשפר את האיזון בין העבודה לחיים עבור עובדי איקאה.
בשנת העסקים 2009,  עלויות הנסיעות הופחתו ב -20 אחוזים לעומת השנה הקודמת. כתוצאה מכך, כמות פליטת CO2 פחתו וכעת אנו בודקים שיטות למדוד את ההשפעות הנוספות.

חלופות ל- PVC
SAGOSTEN כריות הרצפה המתנפחות לילדים עשויות polyolefin, פלסטיק חלק ועמיד ללא כלור ותוספים מזיקים אחרים המצויים ב PVC הנפוץ יותר. השימוש ב PVC הופסק במוצרי איקאה מאז תחילת שנות התשעים. גם הצעצועים שלנו וכלי האוכל לילדים לא מכילים PVC שעשוי להכיל פתאלטים המזיקים לבריאות.
החריג היחיד הוא כבלים חשמליים, שבהם אין חלופה זמינה - עדיין.

Lyocell
הבדים הרכים, מהם ארוגים בצפיפות מצעי IKEA 365+ RISP עשויים 50% כותנה ו 50% Lyocell. Lyocell הוא חומר בסיס מתחדש העשוי מסיבי עץ מחוות עץ (אשר השימוש בהם במים פחות מבחוות כותנה).
כמו כן, השימוש בכימיקלים הנדרשים לתהליך הייצור של מצעי  IKEA 365+ RISP נעשה במערכת סגורה וממוחזרת כדי למזער את ההשפעה הסביבתית וייצור הפסולת.

זכויות הילדים
היוזמה החברתית של איקאה ויוניסף מרחיבות את התכנית לזכויות הילד כדי לכסות יותר מ- 6,000 כפרים. התוכנית המקורית יושמה ב- 500 כפרים Uttar Pradesh בהודו, במהלך 2000-2007. תוכנית זו מתמקדת בזכויות של ילדים לבריאות, חינוך והגנה.

לזרוע זרע
איקאה תומך ב 'SOW A SEED', פרויקט שיקום יערות שמטרתו לנטוע, לשמור ולמנוע את המשך הגדיעה של 18,500 דונם של יערות בבורניאו מלזיה, ב-50 השנים הבאות.

מאז החל הפרויקט, כ 8,800 דונם של יער כבר ניטעו מחדש עם מיני עצים מקומיים. הפרויקט תרם גם לבניית בתים, מרכזים קהילתיים ואפשרויות לינה בשטח למען יותר מ-150 עובדים מקומיים ובני משפחותיהם.

אחסון מזון
הידעתם כי כרבע אוכל מהמזון נזרק לפח מדי יום במשקי בית רבים? זה לא רק בזבוז של כסף. ייצור מזון פולט הרבה CO2, הפחתת פסולת המזון תעזור להפחית את פליטת הפחמן שלנו. קופסאות אחסון המזון של איקאה עוזרות באחסון מזון טרי ובטיפול בשאריות.
ישנם כמה מוצרים טובים במיוחד לאחסון המזון שלך ושימוש בדיוק בכמות הנכונה של מזון, כדי למנוע בזבוז בעת הבישול.
לדוגמה, מס' גדלים של סדרת האחסון IKEA 365+ מגיעים עם רשת נשלפת בתחתית, כדי לנקז לחות עודפת.

רעידת האדמה בפקיסטן
הקרן החברתית של איקאה תרמה 335.000 שמיכות, דרך יוניסף, לקורבנות רעידת האדמה הגדולה בפקיסטן בשנת 2005.
בעקבות סופת הציקלון במיאנמר בשנת 2008 200.000 צעצועים רכים נתרמו.
הקרן החברתית תומכת גם בעבודות השיקום לטווח ארוך בעקבות אסונות, כגון שיקום של בתי ספר בסין לאחר רעידת האדמה של 2008.

אריזות יעילות יותר
לי, עובד באחת מחנויות איקאה בקליפורניה, הציע דרך לשיפור אריזת מנורות שולחן ALÄNG. לי גילה שאפשר לכווץ את גודל האריזה, בכ 30%, אם רק משנים את סידור החלקים בתוכה. לי העביר את הצעתו לטכנאי האריזה בשוודיה, שעבדו על הנושא עם הספקים. עכשיו, בזכות יוזמה ועבודת צוות, על כל משטח יש מקום ל- 24 מנורות ALÄNG לעומת רק 18 לפני.

התכנית לבריאות הילד
הקרן החברתית של איקאה תומכת ביוזמות הבריאות הגדולות שבוצעו על ידי יוניסף. התוכניות הללו מפתחות משאבים משולבים, גישות קהילתיות וברות-קיימא לשיפור הישרדות הילד בכמה מהאזורים הנחשלים ביותר בהודו. בין השנים 2007 - 2012, היוזמה אמורה להגיע ל  18 מדינות וכ- 80 מיליון ילדים ובני נוער, ו-10 מיליון נשים. הדגש הוא על שיפור הבריאות והתזונה של ילדים על ידי חיסונים, תוספי ויטמינים, עידוד הנקה, אספקת מים ותברואה בטוחה, כמו גם יצירת סביבה בריאה לילדים ובני משפחותיהם.

שעת כדור הארץ
איקאה משתפת פעולה עם ה-WWF כדי לתמוך בקמפיין השנתי שלהם, שעת כדור הארץ. בשעת כדור הארץ פונים לאנשים מסביב לעולם להפחית את צריכת האנרגיה על ידי כיבוי האורות ומכשירי החשמל לשעה אחת, פעם בשנה.

PS VADMAL
כל שמיכות IKEA PS VADMAL ארוגות ביד וייחודיות. הן  עשויות צמר - חומר ממוחזר - אשר כבר מגיע בגווני צבע במקום להיות צבוע או מחומצן.

PS GULLSPIRA שטיחי קיר
PS GULLSPIRA IKEA הוא אחד מתוך שלושה שטיחי קיר שונים עם מסכות המתארים דמויות מן האגדות הסקנדינביות. נשים הודיות יצרו אותם בטכניקת הטלאת אפליקציות באמצעות צמר. כל שטיח הוא ייחודי, עם שם היוצרת ההודית שלו רקום על הגב. הנשים הללו היו בעבר חלק בפרויקט משותף עם יוניסף, שהחל בשנת 2000, אשר סייע כלכלית וחברתית להעצים יותר מ -20,000 נשים כחלק מתוכנית רחבה למניעת ולביטול עבודת ילדים ב Pradesh Uttar בצפון הודו.

צביעת טקסטיל טובה יותר
אמנם יפה להתבונן בהם ולקשט איתם את הבית, אולם מוצרי טקסטיל מודפסים והייצור שלהם יכולים לצרוך כמויות גדולות של מים וצבעים. כיום, 40% ממוצרי הטקסטיל  המודפסים של איקאה, לרבות אלה מהסדרה BARNSLIG, מיוצרים עם טכניקות הדורשות פחות מים וצבעים. לא רק שבטכניקה זו השימוש במים פחות ב 60%  מטכניקות הייצור הקודמות, גם פחות פיגמנט נדרש והתוצאה מתקבלת באיכות טובה יותר עם בד רך מאשר היה מודפס בצבע רגיל. בנוסף, הבדים עמידים יותר מה שהופך אותם שימושיים במיוחד עבור מצעים של ילדים אשר דורש יותר כביסה.

פרויקטים אקלימיים נוספים
איקאה ו-WWF משתפים פעולה סביב שינויים אקלימיים בפרויקטים שונים: אחד הפרויקטים האלה מחפש דרכים למיחזור מוצרי איקאה בסוף מחזור החיים שלהם. אנו מחפשים דרכים כדי לאפשר ללקוחותינו למחזר או לעשות שימוש חוזר במוצרים שלנו, כאשר הם כבר לא רוצים אותם. פרויקט נוסף ממפה את כל תחומי העסקים של איקאה בהם אנו יכולים לבצע שינוי נהלים לטובת הסביבה. אנחנו גם מתמקדים בהגברת המודעות למוצרי איקאה היכולים לעזור לאנשים לחיות חיים בר קיימא יותר בבית. הפרויקט הרביעי והאחרון הוא של צמצום פליטת הפחמן בעסקי המזון שלנו.

ספקים חסכוניים באנרגיה
איקאה הקימה את פרויקט SEEP- Supplier Energy Efficiency Project  כדי לעזור לספקיה להפוך יעילים אנרגטית בייצור המוצרים שלנו. המטרה היא לשפר את יעילות האנרגיה ב- 30% או יותר עד שנת 2011. כדי להתחיל, איקאה מתמקדת בספקים הצורכים את האנרגיה הרבה ביותר, כגון זכוכית, טקסטיל, קרמיקה, אבן, פלסטיק, חומרים דמויי עץ ואלומיניום. התחלנו לעבוד עם כ - 100 ספקים ורבים מהם כבר מראים תוצאות מצוינות עד כה, עם כמה שהגיעו ליעילות גבוהה יותר ב- 40%. פרויקט הייצור ביעילות אנרגטית ואנרגיה מתחדשת יורחב לספקים רבים יותר בעתיד.

בדיקות המעבדה
בוודאי ראיתם את המכונות לבדיקת המוצרים שלנו בחנויות איקאה. אתם בוודאי יודעים שאנחנו מאוד מקפידים על בטיחות ועמידות המוצרים שלנו.
המוצרים שלנו צריכים לעבור גם בדיקות נוספות - במיוחד כאשר מדובר בפיתוח מוצרים.
מגוון המוצרים שלנו הוא רחב, וכל שנה מתבצעות במעבדות הבדיקה שלנו אלפי בדיקות של מוצרי איקאה לא רק בשלב הפיתוח, אלא גם במהלך תהליך הייצור.
בנוסף אנו משתמשים במעבדות צד שלישי ברחבי העולם שאושרו ע"י איקאה. המעבדות המוסמכות על פי תקן איכות IOS 17025.
כל ספקי איקאה נדרשים לבצע בדיקות למוצרי איקאה במעבדות צד שלישי שאושרו ע"י איקאה.
כמו כן , בנוסף לבדיקות של איקאה בעולם, חלק מהמגוון שלנו שנדרש ע"פ החוק לבדיקה ואישור עובר בהצלחה את הפיקוח המוקפד של מכון התקנים הישראלי.

Loading nanoRep